Przejdź do stopki

komunikat

Treść

Szanowni Mieszkańcy,

Gmina Czernica jak się okazało w ostatnich dniach została przypisana do Polskiej Grupy Górniczej S.A. w ramach zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych. To właśnie ta grupa dostarczy nam węgiel. Sprzedaż rozpocznie się po podpisaniu przez gminę umowy z PGG S.A. i składem węgla, który będzie odpowiedzialny za dystrybucję węgla na terenie naszej gminy. Za dystrybucję paliwa stałego na terenie Gminy Czernica do gospodarstw domowych będzie odpowiadał Skład węgla w Dobrzykowicach przy ulicy Wrocławskiej 2C.

Poniżej przedstawiamy zaproponowany gminie sortyment, w tym tzw. ekogorszek, który jak się okazuje jednak do nas dotrze:

  1. KWK Wesoła – Orzech
  2. KWK ROW Ruch Chwałowice – Pieklorz Ekogroszek
  3. KWK Wesoła – Groszek II
  4. KWK Row Ruch Jankowice – Orzech

Jednocześnie informujemy, że paliwo stałe zostało zaoferowane gminie w ograniczonych ilościach. Gmina nie ma wpływu na oferowany rodzaj i ilość paliwa stałego jaki został ujęty w ofercie oraz wybór podmiotu oferującego paliwo stałe. Z uwagi na znajomość sortymentu, zamieszczamy zaktualizowany wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych. (LINK WORD, LINK PDF) Osoby, które złożyły wniosek wg dotychczasowego wzoru nie muszą składać wniosku ponownie, chyba że chcą kupić ekogroszek.

Dodatkowo załączamy link do strony PGG, gdzie znajdą Państwo parametry węgla, w tym węgla oferowanego naszej gminie.

https://www.pgg.pl/strefa-klienta/sprzedaz-wegla/kopalnie-wegla-kamiennego

Dotyczy to tylko parametrów paliwa, podane w tabelach ceny nie dotyczą ceny preferencyjnej paliwa stałego, o której mowa w ustawie z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236).

Wójt Gminy Czernica
/-/ Włodzimierz Chlebosz